Home / Kuriozitete / E pazakontë, shkretëtira shndërrohet në det

E pazakontë, shkretëtira shndërrohet në det

Reshjet e dendura të shiut kanë transformuar shkretëtirën në pjesën veriore të kryeqytetit të Arabisë Saudite, Riad.

Pamjet e transmetuara nga televizioni arab “Alarabiya”, tregojnë se si është shndërruar shkretëtira që i ngjason një deti të vogël.

Nga videon e publikuar tregohet qartë sasia e madhe e ujërave. Pamjet nuk janë të ndryshme nga ajo e urës “Mbreti Fahd” që kalon në gjirin arabik, transmeton oranews.

Siç dihet, në shkretëtirë bie shumë pak shi dhe kur bie ai humbet për shkak të avullimit dhe thithjes së tokës me rërë.

Gjithashtu lexo

Fqinjët gjermanë përcjellin në lot familjen shqiptare që kërkonte azil (Video)

Historia e një familjeje shqiptare që nxirret nga shtëpia për t’u deportuar, ka nxjerrë në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *