Home / Shëndeti / E përziu jogurtin me piper të zi, ja efektet e mahnitshme

E përziu jogurtin me piper të zi, ja efektet e mahnitshme

Ky është pastruesi më i mirë i fytyrës të cilin mund ta përdorni.

Për më shumë, ky pastrues i përgatitur në kushte shtëpie do të largojë rrudhat nga fytyra.

Për të përgatitur për këtë pastrues, juve ju duhet një lugë e madhe piper i zi dhe dy lugë të mëdha jogurt, transmeton Indeksonline.

Bëni bashkë këta dy përbërës derisa të fitoni një përzierje homogjene. Kur kjo përzierje të jetë gati, pastroni fytyrën me ujë të ngrohtë për të hapur poret edhe më pas aplikoni pastën e përgatitur.

Lëreni të qëndrojë në lëkurë për 5 minuta dhe më pas lani fytyrën me ujë të ftohtë dhe thajeni atë.

Kjo maskë do t’ju ndihmojë që të hiqni qafe njollat dhe shenjat por gjithashtu e pastron fytyrën dhe e bën atë më të ndritur.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *