Home / Lajme / Maqedoni / Edhe KSHZ kundër Besës ;Me 7 vota kundër dhe 2 pro, KSHZ hedh poshtë ankesat e Lëvizjes Besa

Edhe KSHZ kundër Besës ;Me 7 vota kundër dhe 2 pro, KSHZ hedh poshtë ankesat e Lëvizjes Besa

Komisioni shtetërorë zgjedhorë sot në një seancë të hapur pas një diskutimi të gjatë nuk ka pranuar ankesat e Lëvizjes Besa,

Ankesat kishin të bëjnë me vendvotimin numër 2333/1 për komunën e Haraçinës ndërsa ankesa është hedhur poshtë me 7 vota kundër dhe 2 pro.

Ndryshe, sot KSHZ në vazhdim të seancës pritet që të diskutojë edhe ankesat e LSDM që lidhen me njësinë zgjedhore numër VI ku LSDM pretendon të merr edhe një deputet.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *