Home / Lajme / Maqedoni / Fillon dimri

Fillon dimri

Dimri në Maqedoni dhe në hemisferën veriore të Tokës do të fillojë sot në ora 11 e 44 minuta. Në të njëjtën kohë në hemisferën jugore të Tokës do të fillojë vera.

Në fillim të dimrit dita është më e shkurtër ndërsa nata më e gjatë. Dielli në Shkup do të lindë në orën 6 e 58 minuta ndërda do të perëndojë në orën 16 e 5 minuta. Dita do të zgjatë 9 orë e 7 minuta.

Meteorologët për ditën e parë të dimrit paralajmërojnë mot me diell dhe të ftohtë me erë të lehtë. Temperatura minimale do të lëvizë prej -11 deri në -5, ndërsa ajo maksimale prej 3 deri në 9 gradë Celsius.

Dimri do të zgjat deri më 20 mars kur në hemisferën veriore fillon pranvera, ndërsa në hemisferën jugore vjeshta.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *