Home / Lajme / Botë / Franca shton kontrollet në kufijtë e saj pas atentatit në Berlin

Franca shton kontrollet në kufijtë e saj pas atentatit në Berlin

Franca forcon kontrollet e kufijve me Gejrmaninë, Zvicrën, dhe Luksemburgun. Lajmin e ka bërë të ditur këtë mëngjes radioja pariziene RTL, duke cituar informacionet e lëshuara nga ministri i Brendshëm, Bruno Le Roux, mbas aktit terrorist në Berlin dhe rreziqet e lidhura me atentatorin akoma në arrati, për të mos lejuar këtë të fundit të hyjë në territorin francez.

 

 

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *