Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski gjeti kohë që të ndez qiri dhe të lutet që ti fiton 63 deputet!?

Gruevski gjeti kohë që të ndez qiri dhe të lutet që ti fiton 63 deputet!?

Fushata e liderit të VMRO-DPMNE-së dje vendosi të ndajë kohë që Nikolla Gruevski ta vizitojë manastirin Velusa në rajonin e Strumicës edhe pse ai ka agjendë të “ngjeshur” me shumë takime dhe mbajtjen e mitingjeve, transmeton Zhurnal.

Gjithsesi, në vend që ndezja e qirinjve dhe lutja të mbeten në privatësi dhe qetësi, Gruevski ishte ndjekur nga fotografi i cili i shënoi të gjithë kuadrot nga vizita në manastir me qëllim që të përmirësohet imixhi i tij në fetar demo-ortodoks në kulminacionin e fushatës zgjedhore dhe akuzat gjithnjë e më serioze nga opozita se ka udhëhequr politikë të koruptuar për çka veç më po zhvillohen procedura hetimore.

Ndryshe, Gruevski gjatë kësaj fushate zgjedhore është shfaqur tepër i nervikosur duke kërkuar nga qytetarët ta mbështesin me 63 deputet në Parlament. Shumica e analistëve thonë që kjo kërkes vjen  nga Gruevski sepse e di që nëse humb në këto zgjedhje ai me shumë gjasa do të përfundon në burg.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *