Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski: Qeveria e re do të vazhdoj rrugën euro-atlantike

Gruevski: Qeveria e re do të vazhdoj rrugën euro-atlantike

Gruevski premton formimin  sa më të shpejtë të qeverisë dhe përkushtimin e  saj drejtë rrugës euro-atlantike. Ai madje tha se pas shpalljes së rezultateve Qeverinë e re e pretë shumë punë dhe siç tha duhet përmbushur gjitha premtimet që ai dhe subjekti i tij kanë dhënë gjatë fushatës zgjedhore.  Gruevski akuzoi LSDM-në opozitare si shkaktare për hendekun e thellë politikë.

“Oponenti jonë politik LSDM-ja në dëshirën e sajë për ta na fituar mbjelli shumë urrejtje u krijua një hendek shumë i thellë mes popullit maqedonas dhe me qytetarëve të republikës së Maqedonisë, ndërsa në disa momente edhe në mes bashkësive të ndryshme etnike. Kjo duhet të ndaloj. Unë personalisht  dhe qeveria e re dhe VMRO-DPMNE do të punojmë në zvogëlimin e këtij  hendekut dhe për një bashkim ku të gjithë qytetarët e Maqedonisë, bashkë me qeverinë e re do ta ta ndërtojmë Maqedoninë si vend me shumë më shumë vende pune, standard më të lartë dhe vend që do të hapëroj drejtë NATO-s dhe Bashkimit Evropian”.

 

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *