Home / Showbiz / Ja kush është shqiptarja që mund të përfaqësojë Suedinë në Eurovision

Ja kush është shqiptarja që mund të përfaqësojë Suedinë në Eurovision

Këngëtarja Adrijana Krasniqi është një shqiptare nga Maqedonia, e cila prej disa vitesh jeton në Suedi.

Emri i saj është ndër më të lakuarit që të përfaqësojë Suedinë në Eurovizion. Vajza19-vjeçare është një nga 28 artistët që merr pjesë në festivalin “Melodiefestivalen” dhe që prej andej, del dhe fituesi që shkon në Eurovision.

Ajo do të përfaqësohet me një këngë të cilën e ka shkruar vetë dhe e ka titulluar “Amare”. Sipas BalkanWeb, vajza shqiptare synon të publikojë vitin që vjen albumin e saj të parë.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *