Home / Lajme / Maqedoni / Komunikacioni po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa

Komunikacioni po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa

Komunikacioni në të gjitha rrugët shtetërore po zhvillohet rrjedhshëm nëpër rrugë të lagështa. Mjegull me dukshmëri prej 50 deri 100 metra ka në Dellçevë.

LAMM rekomandon kujdes në drejtimin e automjetit, shpejtësi të përshtatur të lëvizjes dhe respektim të sinjalizimit të vendosur rrugor.

Prej atje informojnë se ekipet e tyre e tyre vazhdimisht janë terren dhe i mbajnë të kalueshme të gjitha akset rrugore.

Intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar ndërsa në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *