Home / Kryesoret / KONFIRMON MPB: ME HAMER nëpër SHKUP është tentuar blerja e votave

KONFIRMON MPB: ME HAMER nëpër SHKUP është tentuar blerja e votave

Ministria e Punëve të Brendshme në një konferencë për shtyp ka njoftuar në lidhje me parregullsitë që janë vërejtur që nga fillimi i votimeve deri në orën 12:00. Sipas tyre janë vërejtur shumë parregullsi, duke filluar nga fotografimi i votimit, presione për të votuar parti të caktuara.

“Nga ana e njësitit për luftë kundër krimit të organizuar, një makinë HAMER me ngjyrë të zezë, në orën 08:30 është vërejtur në fshatin Brezë, ndërsa njerëzit që kanë qenë në makinë kanë shpërndarë para për votime. Makina e njëjtë është vërejtur edhe në komunën e Butelit, janë ndërmarr masa për gjetjen e tij dhe zbardhjen e plotë të rastit.”, kanë bërë të ditur nga MPB, raporton SHENJA.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *