Home / Shëndeti / Konsumimi i verës e rrit rrezikun nga kanceri në lëkurë

Konsumimi i verës e rrit rrezikun nga kanceri në lëkurë

Nëse konsumoni vetëm një gotë vere të bardhë në ditë, mund ta rrisni rrezikun për kancer në lëkurë për 13%.

Të pirit alkool lidhet ngushtë me rata të larta të melanomës dhe vera e bardhë, përbën rrezik më të madh, sipas një studimi, shkruan Daily Mail, transmeton Klan Kosova.

Ata që kanë pirë një apo dy gota verë të bardhë në ditë, rrezikojnë të zhvillojnë melanomat një lloj i rrallë i kancerit në lëkurë.

Dhe kjo është më e shprehur tek ata që pinë, se te ata që nuk pinë.

Gjithashtu lexo

Barishtja e Qepujkave – Bima me Vlera të Pafundme

Edhe pse njihet me emër Italian, Erba cipollina, pra barishtja e qepujkave, bimën aromatike me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *