Home / Lajme / Maqedoni / LSDM: Qytetarët votuan ndryshime

LSDM: Qytetarët votuan ndryshime

LSDM në një reagim me shkrim në deklaratën e Nikolla Todorovit nga VMRO-DPMNE-ja citon se në zgjedhjet e 11 dhjetorit qytetarët votuan ndryshimet, votuan për jetë më të mirë, për paga më të larta, firma më të fuqishme vendore, paratë të kthehen tek qytetarët, institucionet të punojnë në interes të qytetarëve dhe për të drejtat e të gjithëve.

“Mbi 600.000 qytetarë deklarua se më nuk ka vend për politikën e Gruevskit, nuk ka krim, nuk ka vjedhje të zgjedhjeve. Republika e Maqedonisë do të  ketë Qeveri për të gjithë qytetarët. Proceset demokratike kanë filluar dhe nuk ka kthim pas”, thuhet midis të tjerash në reagimin e LSDM-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *