Home / Lajme / Maqedoni / Më ftohtë në Shkup dhe Berovë, ajri më i ndotur në Shkup

Më ftohtë në Shkup dhe Berovë, ajri më i ndotur në Shkup

Mëngjesin e sotëm më ftohtë është në Shkup dhe Berovë. Sipas matjeve të DPHM në Shkup – Petrovec dhe Berovë janë regjistruar -8 gradë, -6 në Demir Kapi, Kumanovë, Shtip dhe Tetovë, -5 në Dibër, Strumicë, Prilep, Kriva Pallankë, Manastir dhe Shkup Zajçev Rid, -4 në Vinicë dhe, -3 në Lazaropole, -2 në Pretor, Ohër, Gjevgjeli, Mavrovë, Pozharanë dhe Topollçan, -1 në Gjurishte dhe 0 në Krushevë.

Këtë mëngjes moti është i kthjellët, kryesisht i qetë dhe i ftohtë, me mjegull të dobët në disa lugina. Gjatë ditës do të jetë me diell, ndërsa nga fundi i ditës me mjegull të dobët deri mesatare. Paradite në disa lugina do të ketë mjegull të dobët. Temperatura maksimale do të jetë në interval prek 7 deri në 14 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell, me mjegull të dobët paradite. temperatura maksimale do të arrijë deri në 8 gradë.

Në ditët në vijim, moti do të jetë me diell me temperatura të ulëta. Në orët e mëngjesit nëpër disa lugina do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës së dobët. Deri të dielën temperatura e ditës do të jetë në rritje graduale. Të hënën e veçanërisht të martën do të fryjë erë veriore, e cila do të shkaktojë ulje të konsiderueshme të temperaturës së ditës.

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *