Home / Kryesoret / Ndërroi jetë mbretëresha e muzikës rome, Esma Rexhepova

Ndërroi jetë mbretëresha e muzikës rome, Esma Rexhepova

Sot në mëngjes pas një sëmundje të rëndë në moshën 73 vjeçare ndërroi jetë mbretëresha e muzikës rome, Esma Rexhepova Teodosievska.

Esma Rexhepova e quajtur si Mbretëresha e muzikës rome në korniza botërore, është zgjedhur si artiste nacionale në vitin 2013, ndërsa gjatë jetës së saj është përkujdesur për 47 fëmijë dhe ka mbajtur shumë koncerte humanitare.

Gjithashtu lexo

Aksidentohen dy autobusë dhe dy makina, 15 të lënduar në Strumicë

15 persona janë lënduar dje në një aksident rrugor në rrugën lokale në fshatin Bansko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *