Home / Lajme / Maqedoni / Ndërron jetë në Spitalin e Shkupit i riu nga Sllatina

Ndërron jetë në Spitalin e Shkupit i riu nga Sllatina

Ka ndërruar sot në jetë në Spitalin e Shkupit, I riu nga fshati Sllatinë I komunës së Tearcës,  me iniciale V.A i cili u aksidentua ditën e zgjedhjeve gjegjësisht më 11 dhjetor, në kthesën për në fshatin Leshkë, në rrugën regjionale Tetovë-Jazhincë. I mituri nga fshati Sllatinë që ditën kritike ishte dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës, dhe më pas edhe në klinikat e Shkupit, ku qëndroi për dy javë resht, ndërsa nuk u mbijetoi plagëve. Sipas informacioneve jozyrtare L.A16 vjeçar ishte nxënës në vitin e dytë në Shkollën e Mesme të Ekonomisë 8 Shtatori, në Tetovë.Në aksidentin e 11 dhjetorit, krahas tij kishte të lënduar edhe 5  persona të tjerë, gjegjësisht dy fëmijë të vegjël, vozitësja e veturës tjetër që ishte aksidentuar, bashkëudhëtari në veturën që e drejtonte tashmë I ndjeri 16 vjeçarë si dhe një këmbësorë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *