Home / Shëndeti / Niseni ditën më një lugë mjaltë, rezultate mahnitëse

Niseni ditën më një lugë mjaltë, rezultate mahnitëse

Mjalti është ushqimi antibiotik më i shëndetshme që mund të konsumoni në mëngjeset tuaja dhe përveçse është shumë i shëndetshëm është dhe shumë i shijshëm dhe i kombinueshëm për një mëngjes perfekt.

Një lugë mjaltë përmbanë 64 kalori, nuk ka përmbajtje të kolesterolit, yndyrës dhe sodiumit.

Prandaj gjithsesi preferohet të konsumohet çdo ditë.
Përdorimi i mjaltit në vazhdimësi do të ju sjell shumë të mira shëndetësore.

Këto janë disa prej tyre:

Ndihmon në pakësimin e reaksioneve alergjike, pasi ka përmbajtje të polenit.

Lufton kundër anemisë.

Qetëson kollitjen prandaj preferohet shumë të konsumohet gjatë stinëve të ftohta, gripërave e ftohjeve.

Ndihmon në mënyrë natyrale të flini më mirë – konsumimi i mjaltit rrit nivelet e seratoninës dhe insulinës, ndërsa trupi sistematikisht i konverton në melatoninë, dhe kjo ndihmon të keni gjumë të rregullt.

Konsiderohet si antibiotik natyral – me të mund të mjekoni të djegurat e gjithashtu ka përmbajtje antibakteriale.

Ka përmbajtje të madhë të antioksidantëve dhe kalciumit prandaj ndikon në përmirësimin e memorjes.

Konsumi i saj ju bën të keni më shumë energji.

Stimulon apetitin gjithashtu lufton temperaturën, ndërsa konsiderohet si një shërues natyral për lëkurë.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *