Home / Shëndeti / Një muaj para sulmit në zemër, trupi ju paralajmëron me këto shenja

Një muaj para sulmit në zemër, trupi ju paralajmëron me këto shenja

Sulmi në zemër nuk shfaqet edhe krejt papritur. Janë disa shenja të cilat ju paralajmërojnë se mund të pësoni një sulm, dhe ato shfaqen rreth 1 muaj më herët, transmeton Indeksonline.

Më poshtë, janë disa nga këto shenja paralajmëruese.

Presioni në gjoks është një nga këto shenja të cilat mund të jenë indikator se ju mund të pësoni një sulm në zemër.

Frymëmarrja e reduktuar gjithashtu llogaritet si një tjetër paralajmërim për një sulm të mundshëm.

Simptomat e ftohjes dhe gripit janë dy shenja tjera. Edhe pse atyre rrallë herë u kushtohet rëndësi duke u konsideruar vetëm si një ftohje ose grip i mundshëm, ato mund të jenë shenja të një sulmi në zemër.

Djersitje dhe marramendje. Sa herë që ballafaqoheni me këto simptoma, është mirë që të konsultoheni me një mjek për të parë nëse këto janë shenja të mundshme të sulmit në zemër.

Lodhja dhe plogështia gjithashtu mund të konsiderohen si shenja të mundshme.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *