Home / Lajme / Rajon / Plagoset gruaja, tentoi të ndalonte nipin të kryente vetëvrasje

Plagoset gruaja, tentoi të ndalonte nipin të kryente vetëvrasje

Një 54-vjeçare ka mbetur e plagosur në fshatin Kovaçe të Tropojë nga nipi i burrit, ndërsa po tentonte ta ndalonte këtë të fundit që të kryente vetëvrasje.

Por gruaja nuk ia ka dale që të ndalonte 40-vjeçarin të kryente aktin ekstrem ndaj jetës se tij dhe gjatë ndërhyrjes për t’i marrë automatikun ka mbetur e plagosur vete.

E plagosura është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar, 1 armë zjarri automatik, 1 një krehër me 11 copë fishek, një granat dore të cilën e kishte në xhep të xhupit, viktima.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *