Home / Shëndeti / Po të hidhni këtë përbërës në kafen tuaj dhe largoni dhjamin

Po të hidhni këtë përbërës në kafen tuaj dhe largoni dhjamin

Këto janë tre lëndë, që përmirësojnë shëndetin:

-Pluhur kanelle

-Vaj Kokosi,

-Mjaltë

Janë këta tre përbërës që ju duhen për të shkrirë dhjamin nga pjesa juaj e barkut, transmeton Indeksonline.

Hidhni ¾ e filxhanit nga vaji i kokosit në një tas. Shtoni një lugë çaji pluhur kanelle dhe përzieni mirë deri sa të fitoni një pastë të lëmuar. Më pas, shtoni ½ filxhan mjaltë.

Ju mund ta ruani këtë përzierje në frigorifer. Më pas, kurdo që përgatisni kafe, vetëm shtoni një lugë çaji nga kjo përzierje në kafen tuaj të nxehtë dhe piheni. Së shpejti, dhjami nga beli juaj do të zhduket.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *