Home / Lajme / Botë / Policia turke arreston 30 të dyshuar për lidhje me ISIS

Policia turke arreston 30 të dyshuar për lidhje me ISIS

Policia turke arrestoi 30 persona të dyshuar për lidhje me Shtetin Islamik në provincën Adana në jug të vendit, ndërsa përleshjet mes ushtarëve turq dhe grupit xhihadist intensifikohen në veri të Sirisë.

Në një operacion të mbështetur nga helikopterë, policia kundër terrorizmit kreu sulme të njëkohshme në 40 objektiva në zonë.

Turqia ndërmori një inkursion në Siri më 24 gusht në mbështetje të rebelëve sirianë për të dëbuar Shtetin Islamik nga zona kufitare, dhe ka kryer vazhdimisht sulme mbi vend-strehime të xhihadistëve të dyshuar në Stamboll dhe qytete të tjera.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *