Home / Shëndeti / Problemet shëndetësore që sjell konsumi i proshutës

Problemet shëndetësore që sjell konsumi i proshutës

Një studim i fundit i realizuar në Mbretërinë e Bashkuar ka nxjerrë në pah problemet shëndetësore që mund të vijnë nga konsumimi i tepruar i salçiçeve dhe proshutës.

Sipas studimit ngrënia e salsiçeve ose proshutës 4 herë në javë mund të përkeqësojë simptomat e astmës.

Ky studim vë në dukje problemin që mund të kenë 5.4 miliardë njerëz në Mbretërinë e Bashkuar të cilët vuajnë nga astma.
Shkencëtarët besojnë se nitratet që përdoren për të përpunuar mishin në formën e sallamit, mund të sjellin pezmatim në rrugët e frymëmarrjes, një veçori tipike e astmës.

Ekspertët nga spitali i Paul Brosse në Paris, monitoruan dietën e 971 personave me simptoma të astmës si vështirësia në frymëmarrje dhe shtrëngimet në gjoks.

Përgjatë 4 viteve, 14% e atyre të cilët kishin konsumuar salsiçe 1 herë në javë, panë se simptomat e tyre të astmës ishin përkeqësuar.

20% e atyre të cilët kishin konsumuar mish të përpunuar 1-4 herë në javë, kishin përkeqësim të simptomave.

Ata të cilët kishin ngrënë 4 ose më shumë herë në javë kishin përkeqësim të gjendjes së astmës.

Studiuesit dolën në përfundimin se ata të cilët konsumonin mish të përpunuar kishin 76% më shumë shanse për të përkeqësuar simptomat e astmës, në krahasim me ata që konsumonin më pak mish.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *