Home / Kuriozitete / Pse disa njerëz e urrejnë muajin dhjetor? 4 Arsyet që e vërtetojnë!

Pse disa njerëz e urrejnë muajin dhjetor? 4 Arsyet që e vërtetojnë!

Në shumicën e kohës njerëzit mezi presin të vijnë festat e fundvitit, por është edhe pjesa tjetër që e urren këtë muaj.

Intv.al ju sjell disa nga arsyet pse ndodh kjo gjë:

1. Shumë aktivitete
Sipas Intv.al aktivitetet e shumta që organizohen nga puna, shkolla dhe vende të tjera janë të mërzitshme. Duhet të bësh dhurata, të qeshësh kur nuk e ndjen, edhe pse brenda jeni gjithë nerva.

2. Shumë festa
Personat që nuk i kanë qejf festat, detyrohen të shkojnë edhe pse nuk duan. Intv.al shton se rrethanat të bëjnë të jesh prezent në festa të ndryshme që organizohen gjatë këtij muaji.

3. Duhet të flisni më të gjithë
Në periudhën e festave, duhet të flisni me të gjithë, gjë që disa nuk e bëjnë dot. Ata nuk duan të duken të pasjellshëm, por nëse i pyesni nuk do donin fare të flisnin me mirësjellje me të gjithë.

4. Bëheni keq kur analizoni vitin
Intv.al thotë se secili prej jush nuk është 100% i kënaqur me gjërat që ka arritur në këtë vit në fusha të ndryshme. Kur vjen muaji dhjetor e kuptoni edhe më shumë si ka ecur dhe reflektimi mund t’ju bëjë edhe pesimist.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *