Home / Lajme / Botë / Shpërthim në Kajro, vriten gjashtë policë

Shpërthim në Kajro, vriten gjashtë policë

Gjashtë policë kanë vdekur ndërsa shtatë persona tjerë janë lënduar nga një shpërthim në Kajro bën të ditur Reuters.

Bomba ka shpërthyer në një kontejner tek punkti kontrollues. Deri më tani askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Shpërthimi ka ndodhur në rrugën që qon drejt piramidave të Egjiptit.

 

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *