Home / Lajme / Botë / Tërmet i fuqishëm godet Kinën perëndimore

Tërmet i fuqishëm godet Kinën perëndimore

Tërmet me intensitet prej 6,1 ballëve sipas shkallës Rihter e ka goditur sot rajonin perëndimor kinez Siçuan, kumtoi sot Instituti gjeofizik i SHBA-së.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 50 kilometra në jug të qytetit Shahci, në thellësi prej 55 kilometrave.
Nuk ka informacione për viktima ose dëm të shkaktuar material.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *