Home / Kryesoret / Tetovë: Deri në ora 10.00 kanë dalë më pak se 5 përqind e votuesve

Tetovë: Deri në ora 10.00 kanë dalë më pak se 5 përqind e votuesve

Në Tetovë deri në ora 10.00 kanë votuar më pak se 5 përqind i qytetarëve, deklarun nga Komisioni Komunal Zgjedhor.
‘Gjithsej në Komunën e Tetovës ka 117 vendvotime, që i bie 79.295 votues. Të gjitha vendovotimet janë hapur në kohë dhe nuk ka pasur asnjë problem. Deri në ora 10, dalja e qytetarëve është 3.679 apo 4.64%. Presim që gjatë ditës të ketë dalje masovike të qytetarëve në votime dhe urojmë që të përfundojnë ashtu siç duhet deri në fund’, tha Nazmi Dauti, anëtar i KKZ-së.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *