Home / Lajme / Rajon / Thaçi: Gjykata Speciale erdhi si pasojë e vrasjes së dëshmitarëve

Thaçi: Gjykata Speciale erdhi si pasojë e vrasjes së dëshmitarëve

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, në fjalimin e tij në Kuvend, i cili është bojkotuar nga opozita dhe Lista Srpska ka folur edhe për Gjykatën Speciale.

 

Ai ka thënë se kjo Gjykatë nuk është krijuar si pasojë e politikës së gabuar.

Por, ka theksuar se kjo ka ndodhur për faktin që nuk janë mbrojtur dëshmitarët ose janë vrarë.

“ Eshtë folur shumë për Gjykatën Speciale… nuk dua të shikohet si ndëshkim…Gjykata erdhi si pasoje e vrasjes e mos mbrojtjes së dëshmitarëve dhe jo e politikes se gabuar” ka thënë ai.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *