Home / Sport / “Topi i Artë” Ronaldo.. Ronaldo.. Ronaldo.. Ronaldo

“Topi i Artë” Ronaldo.. Ronaldo.. Ronaldo.. Ronaldo

Sulmuesi i Portugalisë dhe i Real Madrid, Cristiano Ronaldo, zyrtarisht është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2016. “France Football” e ka shpallur atë më të mirin. Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të katërt Topin e Artë, duke mposhtur kështu Leo Messin dhe Antonie Griezmann. Ronaldo këtë çmim e ka fituar pas një edicioni të jashtëzakonshëm me Real Madridin, ku fitoi Ligën e Kampionëve dhe Superkupën e Evropës, si dhe me Portugalinë, ku fitoi Euro 2016. Ky është Topi i Artë i katërti në karrierën e portugezit, ku tre i ka fituar me Realin dhe një me Mancheester Unitedin. Ai tashmë para vetës ka vetëm Messin, i cili ka fituar rekord pesë Topa të Artë.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *