Home / Lajme / Botë / Tragjedia në Berlin, në kërkim një tunizian i moshës 21 vjeçare

Tragjedia në Berlin, në kërkim një tunizian i moshës 21 vjeçare

Një tunizian i moshës 21 vjeçar, Anis A, është vënë në kërkim nga ana e policisë në lidhje me atentatin në Berlin. Pasi poshtë sedilies së kamionit që shkaktoi tragjedinë e 19 dhjetorit, është gjetur nje urdhër largimi nga territori I Gjermanisë me emrin e këtij të fundit.

Lajmin e ka bërë të ditur në Twiter Holger Schmidt, ekspert i terrorizmit në departamentin e mbrojtejs publike, duke cituar burime të policisë. Më pas lajmi është publikuar edhe nga Spigel dhe Bild Online duke dhënë detaje me tepër lidhur me të kërkuarin.

Gjithashtu lexo

Trump kërkon ndaljen e ndihmës financiare për Serbinë, ‘shpëton’ Kosova

Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump po bënë përpjekje që të reduktojë në mënyrë drastike …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *