Home / Lajme / Botë / VIDEO: Kidnapohet avioni me 118 pasagjer dhe anëtarë të ekuipazhit

VIDEO: Kidnapohet avioni me 118 pasagjer dhe anëtarë të ekuipazhit

Avioni Erbas A320, I kompanisë “Afrikaja Ervejs”, I cili duhej të kryente fluturim komercial mes dy destinacioneve në Libi, nën kërcënimin e bombës ndryshoi kahen dhe ateroi dhunshëm në Malta.

malta avion
Avioni për momentin ndodhet në aeroportin e Maltës dhe Brenda tij gjenden akoma kidnapuesit dhe pasagjerët.

*****

Kryeministri I Malltës, Xhozef Muskat, përmes një njoftimi në profilin e tij në Twiter ka njoftuar se ka informata për kidnapimin e një avioni të avio kompanisë “Afrikaja Ervejs” me 118 pasagjer.

muscat

Sipas tij avioni ka fluturuar nga Libia, ndërkohë që nën kërcënimin e kidnapuesve është orientuar drejt Maltës.

Kryeministri I Malltës me këtë rast ka shprehur shqetësimin e tij për kidnapimin dhe kërcënimet se kidnapuesit do ta aktivizojnë eksplozivin.

 

 

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *