Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Gruevski nuk guxon të formojë qeveri, regjimi u rrëzua

Zaev: Gruevski nuk guxon të formojë qeveri, regjimi u rrëzua

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në paraqitjen e tij të parë pas publikimit të rezultateve paraparake porositë partitë që kanë fituar mandate deputetësh të mos mendojnë të formojnë qeveri me Nikolla Gruevskin, sepse në këtë mënyrë do ta shkelin vullnetin e shumicës së qytetarëve. Sipas Zaevit qytetarët e Maqedonisë të dielën votuan për jetë më të mirë dhe kundër regjimit të Gruevskit. LSDM këmbëngul se ka fituar 50 mandate deputetësh, po aq sa edhe VMRO-DPMNE-ja.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *