Home / Kuriozitete / 100 vjeçarja që do iu motivojë me jetën, sportiste e vërtetë (Video)

100 vjeçarja që do iu motivojë me jetën, sportiste e vërtetë (Video)

Tao Porchon-Lynch është emri i gruas që po i troket 100-shit me vite, por që vazhdon të jetë tejet elastike. 98 vjeçarja është mësuese e Yogas dhe këtë gjë e performon në mënyrë perfekte.

Pesë herë në ditë janë stërvitjet e saj duke inspiruar shumë femra në këtë drejtim.

Madje ajo është mësuese e Yogas edhe në një program televiziv duke dëshmuar se vitet në disa raste janë vetëm numra dhe se me vullnet mund të arrihet gjithçka./Indeksonline

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *