Home / Lajme / Maqedoni / Aleanca për Shqiptarët: Pjesëmarrja “pa kushte” në Qeveri i takon të kaluarës politike
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-26 23:38:20Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Aleanca për Shqiptarët: Pjesëmarrja “pa kushte” në Qeveri i takon të kaluarës politike

Aleanca për Shqiptarët thotë se ndjek me vëmendje të veçantë bisedimet mes BDI-së dhe VMRO-së, dhe me këtë rast siç pohojnë, “rikujtojmë BDI-në se pjesëmarrja “pa kushte” në Qeveri është praktikë e dëmshme dhe i takon të kaluarës politike, jo të lavdishme të shqiptarëve të Maqedonisë”.

“Nuk mund të ketë perspektivë euroatlantike vendi pa vazhdimin e mandatit të Prokurorisë Speciale Publike, pa barazinë e plotë dhe frymimin binacional të shtetit, pa sundimin e së drejtës, pa implementimin e raportit të Pribesë, pa zbardhjen e rasteve të montuara politike dhe vënien përpara përgjegjësisë të personave që inskenuan ato”, thuhet në komunikatën e Aleancës për Shqiptarët.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *