Home / Showbiz / Ardit Gjebrea përlotet: Momenti më i vështirë në jetë, kisha vetëm 30 mijë lekë

Ardit Gjebrea përlotet: Momenti më i vështirë në jetë, kisha vetëm 30 mijë lekë

Në takimin me studentë që Ardit Gjebrea ka mbajtur sot, i pyetur nga një studente, ai foli edhe për momentin më të vështirë në jetë, kur është rrëzuar dhe ka gjetur përsëri forcën për tu ngritur.

Ai u shpreh se momenti më i vështirë e ka gjetur në Itali me datë 31 dhjetor i vitit 1992 dhe ku duhej ta kalonte këtë mbrëmje vetëm me 30 mijë lekë shqiptare.

“Ishte 31 dhjetor dhe unë me gruan dhe djalin që ishte vetëm 2 vjeç kishim gjithsej vetëm 30 mijë lireta, që janë pak a shumë 30 mijë lekë të vjetra. Ne duhet të festonim Vitin e Ri dhe të vazhdonim jetën me aq para. Nuk kishim asgjë për të ngrënë. E kishim traditë në familjen tonë, unë kisha marë gjithmonë një dhuratë… (përlotet)… dhe unë vajta i bleva djalit tim një makinë të vogël, 5 mijë lireta… Ishte një moment shumë i vështirë, por ka kaluar. Ndaj djali im është forca ime që më frymëzon gjithmonë”./Albeu.com/

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *