Home / Lajme / Botë / Autobusi bie nga shkëmbi, 7 të vdekur dhe dhjetëra të lënduar

Autobusi bie nga shkëmbi, 7 të vdekur dhe dhjetëra të lënduar

Një autobus ka rënë nga një shkëmb në Izrael duke lënë të vdekur të paktën 7 persona dhe dhjetëra të tjerë të plagosur.

Automjeti ra nga një lartësi prej 400 m mbi çatinë e bankës perëndimore izraelite. Fotot dramatike të autobusit janë shpërndarë në Twitter.

Mediat lokale kanë raportuar se dhjetëra njerëz janë plagosur, por shërbimet emergjente janë duke luftuar për të zbritur në vendin që ka rënë autobusi.

Në rrjetet sociale janë shpërndarë dhe foto të ekuipazhit të shpëtimit duke kërkuar për viktima midis rrënojave e autobusit të përmbysur.

Besohet se disa njerëz kanë mbetur të bllokuar në autobus. Përplasja ndodhi në rreth 01:00 të natës në datën 27 janar 2017.

Menachem Leff, kreu i rajonit Benjamin, të Hatzalah tha se një grup mjekësh vullnetarë janë duke punuar për të shpëtuar të mbijetuarit. Për shkak të natyrës ekstreme të incidentit, vullnetarët janë dërguar në spitalet më të afërt./tvklan.al

 

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *