Home / Lajme / Maqedoni / Bëhuni gati për të ftohtin polar, -22 gradë C javën që vjen

Bëhuni gati për të ftohtin polar, -22 gradë C javën që vjen

Temperaturat e ulta dhe reshjet e dëborës kanë paralizuar lëvizjet në disa qytete të Maqedonisë.

Por i ftohti nuk ndalet vetëm me kaq, pasi javënvjen temeraturat pritet të shkojnë deri në -22 gradë C.

 Enti hidrometeorologjik ka bërë me dije se temperaturat do të lëvizin nga -19 deri në -8 si dhe nga -22 deri në -10 gradë C, ndërkohë që të njëjtat temperatura pritet të jenë gjatë gjithë javës përfshirë këtu edhe erë e ftohtë dhe borë. /albeu.com/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *