Home / Lajme / Maqedoni / Bogoevski: Ahmeti dhe Xhaferi fitojnë pika politike me padi kundër meje (Video)

Bogoevski: Ahmeti dhe Xhaferi fitojnë pika politike me padi kundër meje (Video)

Senaca gjyqësore kundër Sllobodan Bogoevskit me padi të ngritur nga Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi për shpifje në rastin ‘Magyar Telekom’ është anuluar, por pas seancës Bogoevski dhe avokatit të tij Zafirov, janë deklaruar para mediave për rastin në fjalë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Edhe sipas Boevskit edhe Zafirovit, procedurën të cilën Ahmeti dhe Xhaferi e udhëheqin para Gjykatës Themelore Shkupi 2 është me qëllimin për të fituar poena politike dhe arsyetime para elektoratit të tyre. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *