Home / Kuriozitete / Bregu i mbushur me akuj, fenomen interesant që ndodhë çdo dimër

Bregu i mbushur me akuj, fenomen interesant që ndodhë çdo dimër

Në ishullin Hokkaido të Japoni, për çdo dimër ndodhë fenomeni i mahnitshëm natyror, ku bregu mbushet me akujt që vijnë nga sipërfaqja e lumit.
 Sikur edhe gjatë viteve të kaluara, banorët dhe vizitorët e shumtë kanë dalë për të parë këto copëza të madhësive të ndryshme, që kanë qëndruar për një kohë të caktuar pa u shkrirë, transmeton Telegrafi.

Siç mund të shihni në fotografitë e postuara më poshtë, ndriçimi i lindjes së Diellit i bën të duken edhe më mbresëlënës.

Gjithashtu lexo

Me këtë aksident që i ka ndodhur këtij burri me skuter – nuk di njeriu a duhet të qeshë, apo t’i vije keq (Video)

Ditë më parë është publikuar një video ku shihet një burrë i cili vet-aksidentohet me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *