Home / Lajme / Maqedoni / Deklarata e partive shqiptare pengesë e vogël për qeverinë e re, shtytëse për PPS
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-09 11:17:09Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Deklarata e partive shqiptare pengesë e vogël për qeverinë e re, shtytëse për PPS

Deklarata e nënshkruar nga partitë shqiptare parlamentare zgjon dyshime se po bëhet një test ndaj VMRO në lidhje me dygjuhësinë ose në mënyrë tjetër të blihet kohë që të defaktorizohet PPS, informon Zhurnal.

Një pjesë e pikave të kësaj deklarate mund të pengojnë formimin e qeverisë së re dhe për këtë viktimë e parë të jetë PPS nëse nuk ka shumicë dhe në kohë nuk i formohet mandati.

Sipas disa analistëve kjo mund të jetë sfida e rradhës e drejtësisë dhe pakënaqësi të mëdha deri në thellimin akoma më të madh të krizës politike.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *