Home / Lajme / Maqedoni / Digjet prona e gazetarit

Digjet prona e gazetarit

Mbrëmë rreth orës 23 , persona të panjohur kanë djegur me benzinë garazhën e gazetarit nga Prilepi, korespodent për javoren “Fokus” Zoran Milloshovski, shkruan portali aktuale.mk.

Zjarrin e ka vërejtur fqiu i Milloshovskit, automobili i të cilit ka qenë i parkuar aty pranë. Ai menjëherë ka lajmëruar policinë.

Nga policia thonë se janë duke hetuar rastin, dhe pas informacioneve të marra do të njoftojnë publikun.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *