Home / Lajme / Maqedoni / DW: Në Maqedoni dhe Ballkan vlon, Brukseli në gjumë?
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-12 11:18:16Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

DW: Në Maqedoni dhe Ballkan vlon, Brukseli në gjumë?

Pasiviteti i Brukselit po ushqen pushtetet autoritare në Ballkan, kështu paralajmërojnë mediat europiane përfshirë këtu edhe gjendjen në Maqedoni dhe tentativat e zbehta për formimin e qeverisë së re, informon Zhurnal.

Problemet e shumta në Ballkan dhe forcimin e politikanëve autoritar e paqartë është se si do të efektuohen rezultatet zgjedhore në vend pas platformës së shqiptarëve ndërkohë që paralajmetohen dhe skenare të zeza për të ngritur kështu tensione akoma më të mëdha në vend dhe në rajon.

Me titullin Nëse Maqedonia bie duhet t`i ndihmohet e përditshmja bullgare 24 orë sjell deklaratën e drejtorit të muzeut historik Bozhidar Dimitrov si koment lidhur me platformën e shqiptarëve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *