Home / Kryesoret / E gjithë Maqedonia me ushtrues detyre që nga pushteti gjyqësorë deri tek ai ekzekutiv
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-24 12:32:02Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

E gjithë Maqedonia me ushtrues detyre që nga pushteti gjyqësorë deri tek ai ekzekutiv

Të tre nivelet shtetërore ai gjyqësorë, legjislativ dhe ai ekzekutiv për momentin tashmë e dy muaj janë me ushtrues detyre përfshirë këtu gjykatat, qeveria, parlamenti etj, informon Zhurnal.

Gjykata e lartë që nga largimi i Lidija Nedelkovës drejtohet nga Snezhana Bajlozova.

Gjykata themelore Shkupi 1 që nga largimi i Vladimir Pancevskit drejtohet nga Tatjana Mihajlova.

Prokuroria publike për krim dhe korupsion pas largimit të Jovan Ilievskit drejtohet nga Zlatko Bikovski.

Ministria e punëve të brendshme pas zgjedhjeve drejtohet nga Agim Nuhiu si ushtrues detyre ministër.

Ndërkohë që edhe parlamenti akoma drejtohet nga ushtruesi i detyrës ish kryeparlamentari Veljanovski njejtëe dhe qeveria nga kryeministri teknik Emil Dimitriev.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *