Home / Kryesoret / Erdogan “dridh” Serbinë dhe Maqedoninë: Mos mi prekni shqiptarët!
CUMHURBASKANI RECEP TAYYIP ERDOGAN, ARNAVUTLUK CUMHURBASKANI VUYAR NISANI ILE IKILI BASIN TOPLANTISINA KATILDI. (FOTO: UMIT KOZAN /DHA)

Erdogan “dridh” Serbinë dhe Maqedoninë: Mos mi prekni shqiptarët!

Kryeministri Turk Rexhep Tayp Erdogan ne nje interviste deklaron se Turqia do te mbeshtese vellezerit shqiptare nese do jete e nevojshme edhe me trupa ushtarake.
Ai shtoi me tej se populli shqiptar ka te drejten e vetevendosjes per krijimin e nje shteti te madh Shqiptar, dhe se UÇK nuk eshte organizate rebele terroriste por vullneti i shqiptareve per te mbrojtur trojet e tyre.

Erdogan ka kercnuar me shperberje te Maqedonise dhe gjithe Ballkanit nese te drejtat e shqiptareve nuk merren parasysh. Ai shtoi se trupat kombetare turke jane ne gadishmeri dhe do ndihmojne shqiptaret. /gazeta New Born

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *