Home / Lajme / Botë / Fjalimi prekës i Barack Obamës, ja si u mbyt në lotë Michelle dhe vajza e tij

Fjalimi prekës i Barack Obamës, ja si u mbyt në lotë Michelle dhe vajza e tij

Barack Obama i cili mbajti fjalimin e tij të fundit si President i Shteteve të Bashkuara, drejtuar popullit amerikan në qendrën e konventave Mçormick Place të Çikagos, qyteti ku ai ka jetuar me familjen e tij para se të vinte në Uashington, ka prekur zemra me fjalimin dhe mesazhet e tij, ndërsa gruaja e tij dhe vajza nuk përmbajtën as lotët.

Obama nuk nguroi që të falënderonte publikisht familjen e tij, dhe veccanërisht gruan e tij, Michelle Obamën që i kishte qëndruar pranë gjatë këtyre viteve, dhe e quajti “shoqen më të mirë”.

Michelle ti je shndërruar në një shembull për rininë amerikane. Jo vetëm gruaja dhe mamaje e fëmijëve të mi, por shoqja ime më e mirë. Ti more një rol për të cilin nuk pyete dhe e bërë sipas vetës tënde, me shumë kurajë, stil dhe humor të mirë”, tha Obama për bashkëshorten e tij. /albeu.com/

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *