Home / Lajme / Botë / FOTO/ Kroatët i kujtojnë sërish Vuçiçit: ‘Ja dashnori shqiptar i nënës tënde’
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-16 10:57:15Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

FOTO/ Kroatët i kujtojnë sërish Vuçiçit: ‘Ja dashnori shqiptar i nënës tënde’

Serbia tentoi që të fusë një tren në Kosovë me parulla nacionaliste dhe kjo ngjarje i ka ngritur tensionet në maksimum mes dy shteteve që pas arrestimit të Ramush Haradinajt.

Në këtë mes janë futur edhe kroatët që në mënyrë origjinale kanë sulmuar kryeministrin e Serbisë.

Aleksandër Vuçiç, ka prejardhje shqiptare nga babai, shkruan një portal kroat, i cili thekson se babai biologjik i shefit të qeverisë serbe, është gazetari shqiptar Fahri Musliu.

Portali Dnevno.Hr ka rikthyer një fotografi të Musliut dhe Vuçiç, sipas të cilit ngjashmëritë ndërmjet tyre janë të mëdha. Ndërkaq në librin “Haske muke” , “Vuajtje e Hagës” të autorit Ljubisa Petkoviç, ish nënkryetar i Partisë Radikale Serbe , thuhet se xhaxhai i Vuçiç ka qenë një zejtar.

“Vuçiç ia ka dhënë besën babait të tij Fahriut se Kosova do të ndahet nga Serbia” shkruan portali Dnevno.Hr. Më pas aty theksohet se Fahri Musliu ka punuar në RTS ku edhe ka punuar edhe nëna e Vuçiç.ZHURNAL.mk

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *