Home / Showbiz / Gazeta amerikane BuzzFeed, rendit 50 femrat më të bukura shqiptare (Foto)

Gazeta amerikane BuzzFeed, rendit 50 femrat më të bukura shqiptare (Foto)

Kjo listë e gjatë kryesohet nga Diana Avdiu, modelja kosovare e cila është kurorëzuar në konkursin e bukurisë Miss Universe Kosova në vitin 2012, shkruan KultPlus.

Gazeta e njohur amerikane BuzzFeed e cila ka me miliona ndjekës, ja ka kushtuar një lajm bukurosheve shqiptare, duke i renditur kështu 50 femrat më të bukura shqiptare, ku për secilën prej tyre kanë postuar nga tri fotografi. Kjo listë e gjatë kryesohet nga Diana Avdiu, modelja kosovare e cila është kurorëzuar në konkursin e bukurisë Miss Universe Kosova në vitin 2012. Për këtë vlerësim modelja Diana Avdiu është shprehur shumë e lumtur, duke e postuar një gjë të tillë në rrjetet e saj sociale. Po ju sjellim fotografitë e renditura ashtu siç i ka renditur gazeta BuzzFeed.

Diana Avdiu

Amarda Toska

Bleona Qereti

Antoinette Kalaj

Xhemi Shehu

Eralda Hitaj

Eni Koci

Sara Pjetri

Xheni Bushi

Lorena Haliti

Lista vazhdon me bukuroshet si: Ersela Kurti, Lina Shabani, Amanda Lajcaj, Brittany Pjetraj, Dajana Kllogjri, Neraida Bega, Eva Pepaj, Andonia Dobi, Iris Shala, Marina Vjollca, Morena Taraku, Luana Vjollca, Aurela Skendaj, Xhesika Berberi, Cindorella Toli, Dorina Gegici, Megi Luka, Kristin Prengaj, Aferdita Dreshaj, Trejsi Sejdini, Megi Xhidra, Kristina Cocoli, Angela Martini, Xhensila Myrtezaj, Alba Vejseli, Amina Shena, Kleofina Pnishi, Shkurta Ajeti, Liridona Miftari, Kristina Cavo, Dhurata Lipovica, Alesia Bami, Mikaela Brokeri, Gentjana Cana, Dorela Hysa, Ketjona Pera, Anida Curri, Floriana Garo, Elvana Gjata dhe e fundit në këtë listë, e renditur si e 50-ta është këngëtarja Ledina Celo. /KultPlus/

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *