Home / Kryesoret / Gjykata Kushtetutese nuk e pranon shfuqizimin e testit ekstern
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-18 14:52:06Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com"

Gjykata Kushtetutese nuk e pranon shfuqizimin e testit ekstern

Gjykata Kushtetuese e Maqedonisë ka hedhur poshtë iniciativën e dytë lidhur me shfuqizimin e testit ekstern, informon Zhurnal ndërkohë që nga atje sqarojnë se kjo nismë është e vjetër.

Ndërkohë që si bazë për shfuqizimin e këtij testimi iniciatorët e saj kanë thënë se që nga organizimi, puna dhe kontrolli i testimit nuk është në nivel të duhur andaj dhe gjykata duhet të shfuqizojë atë.

Në anën tjetër njejtë si kjo iniciativë edhe në dhjetor të vitit të kaluar kjo gjykatë hodhi poshtë nismën e disa profesorëve nga Manastiri.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *