Home / Lajme / Maqedoni / Hapet sezoni i skijimit në Kodrën e Diellit
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-06 09:27:14Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Hapet sezoni i skijimit në Kodrën e Diellit

Në Kodrën e Diellit prej sot është i hapur sezoni i ri i skijimit.

Qendra e skrijimit tërësisht është ekipuar për funksionim të sigurt dhe të pandërprerë të ski-terreneve. Janë realizuar përgatitjet e rregullta teknike dhe aktivitetet për fillim dhe vijim të sezonit të ri të skijimit, është bërë shënim i shtigjeve ekzistuese, ndërsa terrenet për skijim janë përgatitur me ndihmën e makinave për përgatitje të shtigjeve për skijim.

Siç informojnë nga Qendra e skijimit nga nesër do të vlejnë çmimet e zakonishme për biletat për skijim. Në funksion janë të vendosura teleferiku “Shën Ilija” dhe ski-ashensorët “Potok 1”, “Potok 2”, “Aerodrom” dhe “Ge”.

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *