Home / Lajme / Maqedoni / HM-Transport: Investojmë përpjekje maksimale për zhvillim normal të komunikacionit
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-13 10:46:43Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com{

HM-Transport: Investojmë përpjekje maksimale për zhvillim normal të komunikacionit

 Hekurudhat e Maqedonisë – Transport sot përmes kumtesës informuan se investojnë pëpjekje maksimale për zvillim normal të komunikacionit hekurudhur në kushte të temperaturave ekstrem të ulëta.

“Punojmë në kushte ekstrem të vështira dhe tentojmë që në kufi të mundësive tona, edhe më shumë se kjo, ta mbajmë komunikacionin e rregullt hekurudhur, për dallim nga rrugët dhe komunikacionin tjetër në Maqedoni. Në temperatura ekstrem të ulëta prishen mjetet tërheqëse, vagonët ngrihen, pëlcasin binarët, përlcasin gypat, e tjerë”, njofton Hekurudhat e Maqedonisë – Transport.

Prej aty u kërkojnë falje udhëtarëve dhe theksojnë se bëjnë përpjekje maksimale për zhvillimin e papenguar të komunikacionit hekurudhor.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *