Home / Kryesoret / I FTOHTI / Ndërron jetë një i pastrehë në Manastir

I FTOHTI / Ndërron jetë një i pastrehë në Manastir

Një i pastrehë nga Manastiri ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm, ndërsa një i afërm i tij është dërguar në spital.
Sipas policisë, dyshohet se i pastrehu ka ndërruar jetë si pasojë e hiperdermisë, për shkak të të ftohtit që është rikthyer në Maqedoni ditëve të fundit.  Kufoma është gjetur rreth orës 06:00 të mëngjesit në rrugën “4 nëntori”.
Deri më tani nga i ftohti në vend kanë ndërruar jetë dy të pastrehë.
Kujtojmë se metereologët kanë bërë me dije se i ftohti polar do të rikthehet sërish në fundjavë dhe temperaturat normale do të jenë deri në -5 gradë. /albeu.com

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *