Home / Lajme / Botë / Indi, burri ther gruan dhe e fut në ngrirje

Indi, burri ther gruan dhe e fut në ngrirje

Një vrasje makabre ka ndodhur në Indi, ku një 35-vjeçar ka masakruar bashkëshorten e tij franceze dhe pasi e ia ka copëtuar trupin, e ka futur në ngrirje.

Çifti, i cili ishte martuar në vitin 2006 dhe kishin edhe një djalë 2-vjeçar, ishin grindur për para si dhe për dëshirën e gruas e cila kërkonte të kthehej në Francë. Krimin e ka zbuluar vetë burri, i cili pas disa ditësh ka telefonuar të afërmit dhe iu ka rrëfyer se çfarë kishte bërë.

Girish Pote ka rënë menjëherë në pranga dhe pasi ka dalë para trupit gjykues është njohur me masën e sigurisë. Në Indi një dënim shkon deri në 14 vjet, por gjykata ka vendosur që ai të dënohem aq vite sa ka jetë, pra 35 vjet burg, për shkak të natyrës së rëndë të krimit.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *